Dopłaty MDM Podlaskie

14.08.2015

Po nowelizacji ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania dla młodych ludzi - Mieszkanie dla Młodych można będzie skorzystać z dopłat do mieszkań na rynku wtórnym. Dopłaty przewidziane są zarówno dla singli, osób samotnie wychowujących dzieci oraz rodzin (warunki programu Mieszkanie dla Młodych po nowelizacji tutaj mieszkanie dla młodych nowe zasady). Największą zaletą dofinansowania w programie Mieszkanie dla Młodych Podlaskie jest fakt, że dopłata ze strony państwa traktowana jest jako wkład własny (wg aktualnych przepisów kredytobiorcy kupujący mieszkanie powinni posiadać wkład własny w wysokości minimum 10% ceny zakupu nieruchomości do końca 2015 roku, 15% w 2016 roku oraz 20% od 2017 roku, co daje kwotę kilkunastu - kilkudziesięciu tysięcy złotych w zależności od lokalizacji nieruchomości i dla wielu kredytobiorców stanowi poważny problem, bowiem nie każdy dysponuje taką gotówką (a pamiętać trzeba jeszcze o kosztach okołokredytowych czy też opłatach notarialno - skarbowych).

Kwota dofinansowania Mieszkanie dla Młodych Podlaskie uzależniona jest od liczby posiadanych dzieci i wynosi:

  • 10% dla osób bezdzietnych,
  • 15% dla osób wychowujących 1 dziecko,
  • 20% dla wychowujących 2 dzieci,
  • 30% dla osób z 3 i więcej dzieci.

i liczona jest jako iloczyn odpowiedniego % (powyżej) metrażu kupowanego mieszkania (o ile nie przewyższa limitu) i ceny odtworzeniowej metra kwadratowego obowiązującego w danym momencie w gminie odpowiedniej dla lokalizacji kupowanej nieruchomości.

Należy też wspomnieć, że w programie Mieszkanie dla Młodych Podlaskie na specjalne warunki mogą liczyć rodziny wielodzietne, a wysokość dopłaty Mieszkanie dla Młodych Podlaskie może wynieść nawet ponad 79 tysięcy złotych (w przypadku zakupu nieruchomości Mieszkanie dla Młodych Białystok), czy 68 tysięcy złotych (w przypadku zakupu nieruchomości Mieszkanie dla Młodych Łomża

Aby skorzystać z dopłaty Mieszkanie dla Młodych Podlaskie należy znaleźć mieszkanie i kupić je na kredyt w banku, który ma podpisaną umowę z BGK.

Maksymalne wysokości dopłat Mieszkanie dla Młodych Podlaskie

Lokalizacja Cena 1m2 do dopłat Klient bez dzieci Klient z 1 dzieckiem Klient z 2 dzieci Klient z 3 lub więcej dzieci
Białystok 4.053,50 zł 20.268 zł 30.401 zł 40.535 zł 79.043 zł
gminy sąsiadujące 3.787,75 zł 18.939 zł 28.408 zł 37.878 zł 73.861 zł
woj. podlaskie 3.522 zł 17.610 zł 26.415 zł 35.220 zł 68.679 zł

Chcesz dowiedzieć się jak uzyskać dopłaty Mieszkanie dla Młodych Podlaskie?

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową www.osobistydoradca.com.pl

Maciej Bancarewicz to Doradca Finansowy z wieloletnim doświadczeniem w finansowaniu nieruchomości w Białymstoku, Łomży, Zambrowie, Grajewie, Augustowie, Suwałkach.

Dowiedz się jak uzyskać dofinansowanie i gdzie dostaniesz najlepszy kredyt z dopłatami Mieszkanie dla Młodych Podlaskie.

Wypełnij formularz kontaktowy poniżej lub zadzwoń na podany numer i umów się na spotkanie.

Nie warto przepłacać! Umów się na spotkanie już dziś!

Podobne wyszukania: mieszkanie dla młodych nowe zasady, mieszkanie dla młodych Łomża, mieszkanie dla młodych Zambrów, kredyt na mieszkanie, zakup mieszkania w Łomży, mieszkania w Łomży, zakup mieszkania w Piszu, mieszkania w Ełku, mieszkanie dla młodych Pisz, kredyt Mieszkanie dla Młodych Białystok, kredyt Mieszkanie dla Młodych Łomża, kredyt Mieszkanie dla Młodych Zambrów