Mieszkanie dla Młodych Łomża

Wraz z wejściem w życie nowelizacji ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania - Mieszkanie dla Młodych, które nastąpi po 14 dniach uprawomocnienia się po opublikowaniu jej w dzienniku ustaw (Prezydent RP podpisał ją w dniu 31 lipca 2015 roku) zmienią się warunki uczestnictwa (więcej tutaj Mieszkanie dla Młodych nowe zasady), a wraz z nimi wysokość dofinansowania dla poszczególnych przypadków.

W pierwotnej wersji programu Mieszkanie dla Młodych maksymalna kwota dofinansowania do zakupu mieszkania w Łomży wynosiła 35.220 zł (w przypadku zakupu mieszkania o powierzchni minimum 50m2 przez rodzinę z przynajmniej trójką dzieci).

Biorąc pod uwagę zapisy ustawy po zmianach maksymalne dofinansowanie w programie Mieszkanie dla Młodych w Łomży (również dla rodziny wielodzietnej, lecz tym razem mieszkanie o powierzchni minimum 65m2) wyniesie 68.679zł czyli prawie dwa razy tyle, co przed zmianą!

Wpływ mają na to dwa czynniki. Mieszkanie dla Młodych po zmianach pozwala uzyskać dofinansowanie w Łomży na poziomie 30% (poprzednio maksymalnie 20%) tak zwanej wartości odtworzeniowej mieszkania czyli jego metrażu pomnożonego przez wskaźnik kosztu odtworzenia m2 mieszkania odpowiedniego dla gminy, w której kupujemy mieszkanie.

Druga zmiana to maksymalna powierzchnia mieszkania brana do obliczenia dofinansowania Mieszkanie dla Młodych - w przypadku rodzin wielodzietnych została zwiększona z 50m2 do 65m2.

Nie jest to jedyny przypadek, w którym zakup mieszkania w programie Mieszkanie dla Młodych Łomża jest bardziej 'opłacalny' niż przed zmianą... jest tak również w przypadku rodzin wychowujących dwójkę dzieci (tu dofinansowanie zwiększyło się o dodatkowe 5%).

Porównanie wysokości dopłat w programie Mieszkanie dla Młodych Łomża przedstawia poniższa tabela:

Ilość dzieci w rodzinie Maksymalna wysokość dofinansowania przed zmianą Maksymalna wysokość dofinansowania po zmianach
Wysokość dofinansowania Mieszkanie dla Młodych Łomża
0 17.610 zł 17.610 zł
1 26.415 zł* 26.415 zł
2 26.415 zł* 35.220 zł
3 lub więcej 35.220 zł 68.679 zł

* w przypadku urodzenia/przysposobienia kolejnego/-nych dzieci, aby było ich co najmniej troje w rodzinie skutkowało dopłatą dodatkowych 5% ze strony państwa, co w sumie z wcześniej udzielonym wsparciem dawało kwotę 35.220 zł

 

Co więcej w tym po zmianach dofinansowanie Mieszkanie dla Młodych Łomża może być przeznaczone na zakup mieszkania na rynku wtórnym, co jeszcze bardziej uatrakcyjnia fakt przystapienia do programu Mieszkanie dla Młodych w Łomży.

 

Kupujesz mieszkanie w Łomży? Chciałbyś skorzystać z dopłat w programie Mieszkanie dla Młodych w Łomży?

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową www.osobistydoradca.com.pl

Już na pierwszym spotkaniu dowiesz się jak uzyskać dofinansowanie i gdzie dostaniesz najlepszy kredyt z dopłatami Mieszkanie dla Młodych w Łomży.

Wypełnij formularz kontaktowy poniżej lub zadzwoń na podany numer.

Nie warto przepłacać! umów się na spotkanie już dziś!

Podobne wyszukania: mieszkanie dla młodych nowe zasady, kredyt na mieszkanie, zakup mieszkania w Łomży, kredyt Mieszkanie dla Młodych Łomża, mieszkania w Łomży, zakup mieszkania w Piszu, kredyt Mieszkanie dla Młodych Zambrów, mieszkania w Ełku,kredyt na budowę domu krok po kroku 2021