Aktualności

Kredyt na budowę domu krok po kroku 2021

KREDYT NA BUDOWĘ DOMU KROK PO KROKU 2021

Obecne realia na rynku nieruchomości, w tym także ceny najmu mieszkań i niskie koszty kredytów hipotecznych powodują, iż coraz więcej osób zamiast wynajmować mieszkanie decyduje się na własne "M" kupując mieszkanie lub budując dom. Większość z nich aby sfinansować swoje marzenia potrzebuje kredytu hipotecznego. Zakup nieruchomości na kredyt opisywałem już wcześniej (w atykule "zakup mieszkania na kredyt krok po kroku"), tym razem zajmę się budową domu i uzyskaniem dobrego kredytu na budowę domu krok po kroku 2021.

Zakup Mieszkania Na Kredyt Krok Po Kroku

ZAKUP MIESZKANIA NA KREDYT KROK PO KROKU

W tym artykule krok po kroku opiszę co musisz zrobić aby kupić mieszkanie finansując jego zakup kredytem.

Procedura zakupu nieruchomości na kredyt jest inna przy zakupie na rynku wtórnym i na rynku pierwotnym, więc postaram się opisać każdą z nich osobno.

Omówię też jakie dokumenty musisz sprawdzić, aby zakup nieruchomości na kredyt był dla Ciebie bezpieczny i które z nich musisz dostarczyć do banku.

Zaczynajmy więc...

ZAKUP NIERUCHOMOŚCI NA KREDYT - RYNEK WTÓRNY

W tej części artykułu postaram się opisać wszystko, co musisz wiedzieć o zakupie nieruchomości na rynku wtórnym. Przedstawię proces samego zakupu mieszkania jak i ubiegania się o kredyt na jego zakup tak aby nie zostać oszukanym i dopełnić wszelkich formalności.

1. ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA


Kredyt Na Budowe

KREDYT NA BUDOWĘ DOMU KROK PO KROKU

Obecne realia na rynku nieruchomości, w tym także ceny najmu mieszkań i niskie koszty kredytów hipotecznych powodują, iż coraz więcej osób zamiast wynajmować mieszkanie decyduje się na własne "M" kupując mieszkanie lub budując dom. Większość z nich aby sfinansować swoje marzenia potrzebuje kredytu hipotecznego. Zakup nieruchomości na kredyt opisywałem już wcześniej (w atykule "zakup mieszkania na kredyt krok po kroku"), tym razem zajmę się budową domu i uzyskaniem dobrego kredytu na budowę domu.

Zakup mieszkania na wynajem

ZAKUP MIESZKANIA NA WYNAJEM

Coraz więcej kupujących mieszkanie to inwestorzy zainteresowani zakupem mieszkania i wynajęciem go.

Niskie stopy procentowe i oprocentowanie lokat na poziomie 1-2% coraz częściej skłaniają inwestorów do inwestycji w nieruchomości w postaci zakupu mieszkania na wynajem.

Zakup mieszkania na wynajem to obecnie najpopularniejsza i najbezpieczniejsza alternatywa dla produktów bankowych. Nieruchomości co do zasady nie tracą na wartości, a przy tym mieszkanie na wynajem wypracowuje comiesięczne zyski w postaci czynszu. Rentownośc zakupu mieszkania na wynajem to zazwyczaj 3 do 7% w skali roku, co kilkukrotnie przewyższa odsetki, które oferują banki na lokatach czy kontach oszczędnościowych.

Mieszkanie dla Młodych 2017

18.11.2016

Mieszkanie dla Młodych na 2017 rok znów dostępne!

Wczoraj 17.11.2016 jeden z banków dał możliwość ponownego składania wniosków kredytowych o kredyt na zakup/budowę nieruchomości w programie Mieszkanie dla Młodych dotyczące środków na 2017 rok.

Wnioski kredytowe złożone w roku 2016 będą procesowane do momentu określenia wstępnych warunków kredytowych dla Klienta tj. zostanie zbadana zdolność kredytowa i określone warunki jakie trzeba spełnić aby dokończyć procesowanie wniosku. Formalnie nie jest to decyzja kredytowa i warunki kredytowe mogą ulec zmianie, wszystko zależy od weryfikacji wniosku o samo dofinansowanie Mieszkanie dla Młodych 2017 złożone po nowym roku w BGK oraz od weryfikacji przez bank kredytujący nieruchomości, którą mamy zamiar kupić/zbudować.

Kredyty dla osób pracujących za granicą

KREDYTY DLA OSÓB PRACUJĄCYCH ZA GRANICĄ

Wciąż wielu Polaków wyjeżdźa pracować za granicę. Najczęstszym powodem jest możliwość zarobienia znacznie większych pieniędzy niż w kraju i zaoszczędzenie ich na nowy start w kolejnym etapie życia, głównie na zakup własnego mieszkania. W rzeczywistości ciężko jest jednak odłożyć kilkaset tysięcy złotych i kupić wymarzoną nieruchomość wyłącznie za gotówkę w ciągu kilku lat. Dlatego też w wielu wypadkach zarobione pieniądze stanowią wkład własny, a resztę finansuje się kredytem hipotecznym dla osób pracujących za granicą.

Działalność gospodarcza a kredyt

DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA A KREDYT

Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą coraz częściej mają problem z uzyskaniem kredytu hipotecznego. W ich wypadku kluczową rolę odgrywa słaba zdolność kredytowa lub też jej brak. Okres prowadzenia własnej działalności oraz sposób rozliczania się z podatku osoby prowadzącej własną firmę mają największy wpływ na sposób wyliczania dochodu, a co za tym idzie zdolności kredytowej. Minimalny staż firmy to z reguły 9, 12 lub nawet 24 miesiące w zależności od banku. A jak jest w przypadku różnych rodzajów rozliczeń z urzędem skarbowym?

Umowa przedwstępna - co warto wiedzieć?

UMOWA PRZEDWSTĘPNA - CO WARTO WIEDZIEĆ?

Praktycznie każdy, kto staje przed zakupem własnej nieruchomości spotyka się z umową przedwstępną. Co to jest umowa przedwstępna, co powinna zawierać i na co zwrócić szczególną uwagę zawierając taką umowę? Poniżej jest odpowiedź na te i inne podstawowe pytania.

UMOWA PRZEDWSTĘPNA DEFINICJA I ZAWARTOŚĆ

Umowa przedwstępna wg Kodeksu Cywilnego (Dz. U. z 1964 roku nr 16 poz. 93 z późniejszymi zmianami) to taka umowa, na podstawie której  jedna ze stron lub obie strony zobowiązują się do zawarcia w przyszłości umowy przyrzeczonej (ostatecznej umowy kupna-sprzedaży nieruchomości zawartej w formie aktu notarialnego).

Mieszkanie dla Młodych Białystok IVQ 2015

81 tys. zł rabatu na zakup mieszkania w Białymstoku!

Właśnie tyle może wynieść kwota dopłaty na zakup mieszkania w Białymstoku w programie Mieszkanie dla Młodych!

od 1 października 2015 roku obowiązują nowe wskaźniki kwalifikowalności lokalu do programu Mieszkanie dla Młodych oraz wskaźniki do obliczenia dopłat Mieszkanie dla Młodych.

Zmiany wspomnianych wskaźników przedstawia poniższa tabela:

Strony