Mieszkanie dla Młodych 2017 - spiesz się!

22.12.2016

MIESZKANIE DLA MŁODYCH 2017 - SPIESZ SIĘ!

Już niebawem (od 01.01.2017) "uwolni się" 362 mln zł limitu środków na dofinansowanie w programie Mieszkanie dla Młodych na 2017 rok. Chętni na skorzystanie z dopłat Mieszkanie dla Młodych 2017 czekają na ten moment od 06-07-2016, kiedy to wykorzystano 50% środków na dofinansowanie Mieszkanie dla Młodych przewidzianych na 2017 rok i Bank Gospodarstwa Krajowego przestał realizować wnioski (wg ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi "Mieszkanie dla Młodych" min. 50% środków przeznaczonych na dany rok musi zostać dostępne dla ubiegających się o dofinansowanie Mieszkanie dla Młodych w roku wypłaty dopłat...oznacza to, że w latach poprzedzających rok wypłaty dofinansowania Mieszkanie dla Młodych w sumie można wykorzystać maksymalnie 50% środków przeznaczonych na dopłaty Mieszkanie dla Młodych na dany rok).

Od wprowadzenia możliwości ubiegania się o dofinansowanie Mieszkanie dla Młodych do zakupu mieszkań i domów z rynku wtórnego zainteresowanie programem Mieszkanie dla Młodych nie spada! Pieniądze na dopłaty przewidziane na 2016 rok skończyły się 16-03-2016 (środki w kwocie około 350 mln zł), a na 2017 rok (około 362 mln zł przewidziane do wykorzystania przed 2017 rokiem) 06-07-2016.

Od tamtej pory zainteresowanie programem Mieszkanie dla Młodych wciąż rośnie, a klienci czekają na 'uwolnienie się' środków. W tym momencie o dofinansowanie Mieszkanie dla Młodych mogą ubiegać się jedynie osoby starające się o dopłaty Mieszkanie dla Młodych na 2018 rok (od początku przyjmowania wniosków wg danych upublicznionych przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa z dnia 20.12.2016 roku wykorzystano około 86 mln zł środków Mieszkanie dla Młodych na 2018 rok) oraz starający się o tzw. zwrot VAT w MDM (te środki nie 'uszczuplają' limitu środków dostępnych w programie Mieszkanie dla Młodych).

Już w grudniu 2016 roku część instytucji współpracujących z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w ramach programu Mieszkanie dla Młodych zezwoliły klientom na składanie wniosków o kredyt za zakup mieszkania/domu z dofinansowaniem Mieszkanie dla Młodych na 2017 rok (więcej tutaj). Oznacza to, że już teraz w kolejce po dopłaty Mieszkanie dla Młodych ustawia się bardzo duża grupa osób z decyzją kredytową banku kredytującego, któy w najbliższym możliwym terminie (zapewne 02.01.2016) będzie rejestrował ich wnioski o dopłaty Mieszkanie dla Młodych  w systemie BGK, aby już w styczniu móc dopełnić wszelkich formalności.

Biorąc pod uwagę powyższe dane i niesłabnące zainteresowanie prognozy niektórych instytucji kredytujących dotyczące wykorzystania środków na dopłaty Mieszkanie dla Młodych w 2017 i 2018 roku nie są optymistyczne... wg nieoficjalnych informacji szacuje się, że środki Mieszkanie dla Młodych dostępne na 2017 rok skończą się jeszcze w styczniu 2017 roku, a środki Mieszkanie dla Młodych przeznaczone na 2018 rok (do wykorzystania przed 2018 zostało niecałe 300 mln zł)skończą się jeszcze w pierwszym kwartale 2017 roku!

O ile te prognozy się sprawdzą, wg mnie jest to najbardziej prawdopodobny scenariusz (banki kredytujące prognozują to zdecydowanie bardziej realnie niż BGK) kredytobiorcy zainteresowani dofinansowaniem Mieszkanie dla Młodych zarówno na 2017 jak i 2018 rok powinni zacząć się spieszyć, aby zdążyć zarejestrować swój wniosek o dopłaty Mieszkanie dla Młodych w systemie BGK. Jedynie potwierdzenie akceptacji wniosku o dofinansowanie Mieszkanie dla Młodych z BGK gwarantuje możliwość otrzymania dopłat i możliwość wydania decyzji ostatecznej dotyczącej samego kredytu przez instytucję kredytującą (kredytobiorca ma 60 dni na uzyskanie kredytu i podpisanie wszelkich dokumentów dotyczących dopłat Mieszkanie dla Młodych z BGK od dnia zarejestrowania i akceptacji wysłanego wniosku o dofinansowanie Mieszkanie dla Młodych przez daną instytucję w systemie BGK).

Szacunki szacunkami, a tak naprawdę bardzo dużo wyjaśni się już po pierwszym tygodniu stycznia 2017 roku... wtedy będzie można zobaczyć jak duże jest zainteresowanie dopłatami Mieszkanie dla Młodych 2017 i w jakim tempie 'znikają' dostepne środki.

Planujesz zakup domu/mieszkania z dofinansowaniem Mieszkanie dla Młodych?

Nie czekaj aż uprzedzą Cię inni!

Już dziś powierz sprawy profesjonaliście... zadzwoń i umów się na spotkanie!

Zapraszam do kontaktu już teraz i złożenia wniosku o dofinansowanie zakupu mieszkania lub domu z puli Mieszkanie dla Młodych 2017

Nie wiesz który bank wybrać i od czego zacząć?

Skorzystaj z usług doświadczonego Doradcy Finansowego!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z serwisem www.osobistydoradca.com.pl i wypełnienie formularza kontaktowego.

Nie czekaj! Nie warto przepłacać! Dowiedz się gdzie dostaniesz najlepszy kredyt! Skontaktuj się z Doradcą już dziś!

Podobne wyszukania: Mieszkanie dla Młodych 2017 znów dostępne, zakup mieszkania na kredyt krok po kroku, Mieszkanie dla Młodych Białystok, zakup mieszkania w Piszu, mieszkania w Łomży, zakup mieszkania w Łomży, Mieszkanie dla Młodych Pisz, dopłaty MDM Podlaskie, działalność gospodarcza a kredyt,kredyt na budowę domu krok po kroku 2021