Zakup mieszkania

Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu człowieka, której zawsze towarzyszą wielkie emocje. Kupując mieszkanie nie zawsze warto sugerowac się ceną w myśl zasady "Najtaniej nie zawsze znaczy najlepiej, a drogo nie zawsze dobrze".

Po obejrzeniu idealnego mieszkania oprócz jego ceny powinniśmy dokładnie zapoznać się z jego lokalizacją zwracając uwagę na: bliskość przedszkola, szkoły, przychodni czy dobre połączenie komunikacyjne - w zależności od naszego wieku interesowac nas będą inne aspekty, jednak nie jesteśmy w stanie przewidzieć czy zamieszkamy tam na zawsze.

Kolejnym krokiem zakupu mieszkania jest zapoznanie się z dokumentami dotyczącymi własności tj. podstawą nabycia aktualnego właściciela (najczęściej akt notarialny) oraz księgą wieczystą (o ile taka istnieje). Czasem zdarza się, że wybrane mieszkanie ma nieuregulowany stan prawny (np. właściciel otrzymał je w spadku, ale nie wszystkie formalności zostały dopełnione) lub w księdze wieczystej widnieją wpisy w dziale III lub IV. Nikt z nas nie chciałby kupić mieszkania z 'lokatorem', na rzecz którego wpisana jest służebność czy długami na rzecz spółdzielni czy wspólnoty.

Pobierz BEZPŁATNIE ebooka 'Jak Bezpiecznie Kupić Mieszkanie' z poradami Eksperta ds. Nieruchomości

Następny etap to znalezienie dobrego kredytu na zakup mieszkania. W tym celu najczęściej udajemy się do "swojego" banku przekonani, że jako starzy klienci banku dostaniemy najlepszą z możliwych ofertę kredytu na zakup mieszkania.

Nic bardziej mylnego! Analogicznie jak ma to miejsce w sieciach telefonii komórkowych, banki prześcigają się w pomysłach na przyciągnięcie nowego klienta zapominając wręcz o starym. Poza tym nie każdy bank jest zainteresowany udzieleniem kredytu na zakup mieszkania, a przy tym na dogodnych warunkach (czytaj kredyt na mieszkanie oraz budowa kredytu).

Jeżeli nie jesteś biegły w ofertach i oczekiwaniach banków wobec przyszłych kredytobiorców skorzystaj z usług Doradcy Finansowego.

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową www.osobistydoradca.com.pl

Już dziś umów się na spotkanie i dowiedz się gdzie dostaniesz najlepszy kredyt na zakup mieszkania.

Wypełnij formularz kontaktowy poniżej lub zadzwoń na podany numer.

Podobne wyszukania: kredyt na mieszkanie, zakup mieszkania w Łomży, mieszkania w Łomży, zakup mieszkania w Piszu, mieszkania w Ełku