Kredyty dla osób pracujących za granicą

KREDYTY DLA OSÓB PRACUJĄCYCH ZA GRANICĄ

Wciąż wielu Polaków wyjeżdźa pracować za granicę. Najczęstszym powodem jest możliwość zarobienia znacznie większych pieniędzy niż w kraju i zaoszczędzenie ich na nowy start w kolejnym etapie życia, głównie na zakup własnego mieszkania. W rzeczywistości ciężko jest jednak odłożyć kilkaset tysięcy złotych i kupić wymarzoną nieruchomość wyłącznie za gotówkę w ciągu kilku lat. Dlatego też w wielu wypadkach zarobione pieniądze stanowią wkład własny, a resztę finansuje się kredytem hipotecznym dla osób pracujących za granicą.

Kredyt w walucie - ograniczona dostępność

Pomimo wysokich zarobków po przeliczeniu na złotówki nie jest łatwo uzyskać kredyt. Niestety nie wszystkie banki akceptują dochody zza granicy. Dodatkowym problemem mogą okazać się konsekwencje Rekomendacji S Komisji Nadzoru Finansowego, która zezwala na zaciągnięcie kredytu tylko i wyłącznie w takiej walucie, w której uzyskujemy dochód. Po wprowadzeniu wspomnianej rekomendacji część banków ograniczyła dostępność kredytów dla osób pracujących za granicą bowiem udzielają kredytów tylko w złotówkach (wtedy jedyna możliwość na skorzystanie z ich oferty to przystąpienie wraz z nami do kredytu osoby, zarabiającej w złotych, przy czym dochód ten musi być wyższy niż w walucie lub też nawet tylko on jest brany pod uwagę podczas wyliczania zdolności kredytowej).

Na szczęście wciąż jest kilka banków, które udzielą kredytu dla osoby pracującej za granicą w walucie, w której zarabia (o ile jest to EUR, USD, £, NOK, SEK, problem może pojawić się gdy zarabia się w innej walucie), przy czym banki akceptują tylko dochody uzyskiwane na podstawie umowy o pracę/kontraktu, a w wypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej za granicą nie biorą tego dochodu pod uwagę.

Pracujesz za granicą i potrzebujesz kredytu? Wybierz Państwo i Zobacz Jakie To Proste... www.kredytyzzagranicy.pl

Kredyt w walucie - większe wymagania

Niestety podejście banków do osoby pracującej za granicą ubiegającej się o kredyt jest zupełnie inne niż w przypadku osoby uzyskującej dochód w kraju tj. banki stawiąją takiej osobie wyższe wymagania...
Przede wszystkim w związku z tym, że kredyt będzie udzielony w walucie obcej, a co za tym idzie oparty na innej stopie procentowej niż dla złotówki przyszły kredytobiorca musi liczyć się z dodatkowym ryzykiem... różnicą kursu waluty zaciąganego kredytu a złotówką w przyszłości, w związku z czym banki zobowiązane są do liczenia naszej zdolności kredytowej wg bardziej rygorystycznych zasad.
I tak od osoby pracującej za granicą ubiegającej się o kredyt wymagana jest dłuższa ciągłość zatrudnienia niż w przypadku zatrudnienia w Polsce (z reguły jest to 12 m-cy, a czasem nawet 24 m-ce).
Kolejna różnica to wymóg większego wkładu własnego - w przypadku kredytu dla osoby pracującej za granicą to minimum 20%, a w niektórych przypadkach nawet 40% ceny zakupu/wartości nieruchomości (powoduje to zmniejszenie kwoty zaciąganego kredytu, a co za tym idzie kosztów, jednak nie zawsze dysponujemy wystarczającym wkładem własnym).
Następna różnica to fakt, że kredyty dla osób pracujących za granicą nie mogą być udzielone na maksymalnie długi okres tak jak w przypadku kredytów w złotówce (choć to akurat zmniejsza wysokość odsetek do zapłacenia).

Procedura uzyskania kredytu i wymagane dokumenty

Cała procedura uzyskania kredytu dla osoby pracującej za granicą też różni się od standardowego kredytu. Jest bardziej złożona, czasochłonna i wymaga większej ilości dokumentów.

Najczęściej wymagane dokumenty to:
- umowa o pracę/kontrakt + tłumaczenie na język polski u tłumacza przysięgłego,
- wyciąg z konta, na które wpływa wynagrodzenie za 6, 12 lub 24 miesiące (w zależności od banku) + tłumaczenie na język polski (w niektórych przypadkach wystarczy przetłumaczyć ostatniz nich),
- rozliczenie roczne + tłumaczenie na język polski,
- odcinki płacowe od pracodawcy (payslip, gehaltsabrechnung itp.) za ostatnie 6, 12 czy 24 m-ce (jak w przypadku wyciągu z konta) + tłumaczenie na język polski,
- raposrt historii kredytowej z danego kraju (np. equifax) + tłumaczenie na język polski.

przy czym bank może zażądać części z w/w dokumentów, wszystkich lub też dodatkowych wyżej niewymienionych.

Dowiedz się więcej https://youtu.be/fO4-fe6VQP4

Pobierz BEZPŁATNIE ebooka 'Jak Bezpiecznie Kupić Mieszkanie' z poradami Eksperta ds. Nieruchomości

Pracujesz za granicą i potrzebujesz kredytu?

Nie masz czasu, ochoty czy możliwości na wędrówki po bankach?

Nie wiesz który bank wybrać i od czego zacząć?

Skorzystaj z usług doświadczonego Doradcy Finansowego!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z serwisem www.osobistydoradca.com.pl i wypełnienie formularza kontaktowego.

Nie czekaj! Nie warto przepłacać! Dowiedz się gdzie dostaniesz najlepszy kredyt! Skontaktuj się z Doradcą już dziś!

Podobne wyszukania: zakup mieszkania na kredyt krok po kroku, zakup mieszkania na wynajem, Mieszkanie dla Młodych Białystok, zakup mieszkania w Piszu, mieszkania w Łomży, zakup mieszkania w Łomży, Mieszkanie dla Młodych Pisz, dopłaty MDM Podlaskie, działalność gospodarcza a kredyt,kredyt na budowę domu krok po kroku 2021