Mieszkanie dla Młodych Zambrów

18.08.2015

Stało się! W dniu 17.08.2015 r. w dzienniku ustaw opublikowana została nowelizacja ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania dla młodych ludzi czyli Mieszkanie dla Młodych. W związku z powyższym praktycznie od początku września (31 sierpnia uprawomocni się nowelizacja ustawy) zakup mieszkania w Zambrowie może być tańszy nawet o 68.679 złotych!

Jak kupić mieszkanie w Zambrowie z dopłatą Mieszkanie dla Młodych? Trzeba spełnić szereg warunków programu Mieszkanie dla Młodych Zambrów.

Po pierwsze zakup mieszkania musi się odbyć przy pomocy kredytu (wysokość kredytu to minimum połowa ceny zakupu, przy czym kredyt musi być zaciągnięty w PLN i na minimum 15 lat).

Ubiegać się o kredyt Mieszkanie dla Młodych Zambrów może każda osoba, która:

- nigdy wcześniej nie była właścicielem ani współwłaścicielem żadnej nieruchomości mieszkalnej (w tym również własnościowego prawa do lokalu), właścicielem/współwłaścicielem budynku (np. kamienicy), w którym po zniesieniu współwłasności jej udział wyniósłby przynajmniej jeden lokal mieszkalny;

- jest w wieku do 35 lat, przy czym osoba, która w danym roku kalendarzowym skończyła 35 lat do końca tego roku może skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych Zambrów, w przypadku małżeństw pod uwagę brany jest wiek młodszej osoby;

Powyższe warunki nie dotyczą jednak tzw. Rodzin wielodzietnych tj. wychowujących przynajmniej 3 dzieci (własnych bądź przysposobionych).

Jakie nieruchomości można kupić w ramach programu Mieszkanie dla Młodych Zambrów:

- mieszkanie o powierzchni użytkowej do 75m2 (w przypadku rodzin wielodzietnych 85m2) oraz dom do 100m2 (dla rodzin wielodzietnych 110m2),

- nieruchomość musi ‘łapać’ się w odpowiedniej cenie m2 dla gminy, w której się znajduje, przy czym cena metra kwadratowego dla rynku pierwotnego jest inna (wyższa) niż dla nieruchomości z drugiej ręki.

Wspomniane wyżej maksymalne limity cen m2 nieruchomości kwalifikujących się do zakupu w programie Mieszkanie dla Młodych Zambrów ogłaszane są raz na kwartał przez marszałka województwa Podlaskiego.

Maksymalne ceny m2 Mieszkanie dla Młodych Zambrów na 3Q2015 wyglądają następująco

Gmina Maksymalna cena 1m2 rynek wtórny Maksymalna cena 1m2 rynek pierwotny
Maksymalne ceny 1m2 Mieszkanie dla Młodych Zambrów 3Q2015
Zambrów 3.169,80 zł 3.874,20 zł

 

Maksymalna wysokość dopłat Mieszkanie dla Młodych Zambrów wygląda następująco

 

Liczba dzieci Maksymalna wysokość dopłaty
Maksymalna wysokość dopłat Mieszkanie dla Młodych Zambrów 3Q2015
0 17.610 zł
1 26.415 zł
2 35.220 zł
3 i więcej 68.679 zł

 

Osoby, które planują Zakup mieszkania w Zambrowie korzystając z programu Mieszkanie dla Młodych Zambrów największe zmiany zauważą w możliwości zakupu używanego mieszkania oraz np. od Spółdzielni Nadzieja, która właśnie rozpoczyna budowę nowego bloku.

Na szczególną uwagę zasługują też maksymalne wysokości dopłat w nowej formule Mieszkanie dla Młodych Zambrów – różnice na korzyść osoby kupującej mieszkanie w Zambrowie są w przypadku osób wychowujących 2 dzieci (w tym wypadku różnica wynosi 8.805 zł) oraz w przypadku rodzin wielodzietnych – tu różnica sięga nawet 33.459 zł, co przekłada się na około 10m2 mieszkania!

Planujesz zakup mieszkania w Zambrowie? Sprawdź jak uzyskać dopłaty w programie Mieszkanie dla Młodych Zambrów!

Maciej Bancarewicz to doradca finansowy z ogromnym doświadczeniem zwłaszcza w kwestii kredyt na mieszkanie Zambrów.

Dowiedz się na jakie dopłaty możesz liczyć i gdzie dostaniesz najlepszy kredyt na zakup mieszkania Zambrów w programie Mieszkanie dla Młodych.

Wypełnij formularz kontaktowy poniżej lub zadzwoń na podany numer.

Nie warto przepłacać! umów się na spotkanie już dziś!

Podobne wyszukania: mieszkanie dla młodych nowe zasady, mieszkanie dla młodych Łomża, dopłaty MDM Podlaskie, kredyt na mieszkanie, zakup mieszkania w Łomży, mieszkania w Łomży, zakup mieszkania w Piszu, mieszkania w Ełku, kredyt Mieszkanie dla Młodych Zambrów, kredyt Mieszkanie dla Młodych Łomża